04/11/2018 - 13:41

Κ15: Η ματσάρα του ΒΑΚ είχε νικητή τον Αστέρα

ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 2-3.

Πολύς κόσμος στο ΒΑΚ το πρωί της Κυριακής, σε έναν αγώνα με πολλές συγκινήσεις, όπου η Κ15 του ΟΦΗ ηττήθηκε από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-3, για την 5η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Η Κ15 του ΟΦΗ ήταν γενικά καλύτερη, έχασε αρκετές ευκαιρίες, έκανε πολύ κόπο για να ισοφαρίσει δύο φορές, αλλά ο Αστέρας ήταν πολύ αποτελεσματικός και εύστοχος στις αντεπιθέσεις και πήρε τη νίκη.

Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 1ο ημίχρονο με 0-1. Στο β'μέρος ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά και ισοφάρισε με πέναλτι του Μαμουλάκη (1-1).

Η ομάδα της Τρίπολης όμως, μετά από λίγα λεπτά, πήρε και πάλι το προβάδισμα (1-2).

Τα παιδιά του ΟΦΗ πίεσαν και έκαναν μεγάλη προσπάθεια για να ισοφαρίσουν και τα κατάφεραν με όμορφο σουτ του Σωμαράκη στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας (2-2).

Αλλά ο Αστέρας έδωσε μαθήματα αποτελεσματικότητας και στο αμέσως επόμενο λεπτό έκανε το 2-3 και πήρε τη νίκη.

Κ15 ΟΦΗ: Xωραΐτης, Χασουράκης, Κονιός, Γκρίτσαλης, Σπυριδάκης, Βιτώρος, Αμανάκης, Αποστολάκης (Bαρβεράκης), Σωμαράκης, Μαμουλάκης, Γεωργαλής (Αυγουστάκης).