15/12/2018 - 13:24

Κ15: ΟΦΗ - ΑΕΚ 2-1

Δεύτερη νίκη φέτος κόντρα στο Δικέφαλο και με ανατροπή.

Δεύτερη φετινή αναμέτρηση κόντρα στην ΑΕΚ και δεύτερη νίκη για την Κ15 του ΟΦΗ απέναντι στην Ένωση.

Οι ποδοσφαιριστές του Ζαχαρία Νοικοκυράκη υποδέχθηκαν τους "κιτρινόμαυρους" στο γήπεδο των Δαφνών και επικράτησαν με σκορ 2-1.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε μόλις στο 13ο λεπτό με τον Φωτόπουλο, αλλά εφτά λεπτά αργότερα ο Σωμαράκης (ο οποίος πριν λίγες μέρες κλήθηκε για δεύτερη φορά στην Εθνική ομάδα παίδων) έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο 40λεπτο και με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Γεωργαλής έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Ο ΟΦΗ θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ, αλλά στο 65ο λεπτό ο Σωμαράκης "σημάδεψε" το δοκάρι του Παναγιωτίδη.

Κ15 ΟΦΗ: Χερσονιωτάκης, Χατζηκωνσταντίνου (67' Κονιός), Χασουράκης, Γιακουμάκης (54' Περογαμβράκης), Σπυριδάκης, Γκρίτζαλης, Αμανάκης, Αποστολάκης (78' Ξυστράκης), Σωμαράκης (75' Φωνιαδάκης), Χαλκιαδάκης, Γεωργαλής.