19/10/2019 - 14:12

Κ15: ΟΦΗ - ΑΕΚ 2-1

Νίκη για τους Παίδες του ΟΦΗ.

Τη νίκη με σκορ 2-1 πήρε η Κ15 του ΟΦΗ κόντρα στην αντίστοιχη της ΑΕΚ, στο γήπεδο της Ελιάς, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 2ο λεπτό με τον Κακουλάκη να κάνει το σουτ και τον Μπαλαμωτή να διώχνει τη μπάλα σε κόρνερ. Στο 10’ ο Ζαχαριουδάκης σούταρε εύστοχα για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς στο 19ο λεπτό, με τον Σκιαδαρέση να σουτάρει και τον Χαλκιαδάκη να μπλοκάρει τη μπάλα.

Στο 28’ ο Καρανδινός με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι τέρματος του Μπαλαμωτή.

Στο 35ο λεπτό ο Κλάψας νίκησε τον Χαλκιαδάκη για το 1-1, όμως το γκολ δεν μέτρησε καθώς ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Στο 71’ ο Φανουράκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας των φιλοξενούμενων, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας μας, ενώ στο 75’ ο Δεληγιαννίδης μείωσε σε 2-1 για την ΑΕΚ, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Γωνιανάκης (69’ Χότζα), Καρανδινός, Σαλούστρος, Κώτης, Φαϊτάκης, Σημαντηράκης, Ζαχαριουδάκης, Κακουλάκης, Μακράκης (53’ Φανουράκης), Κλάδος (62’ Τζεβαμπίνας)