23/03/2019 - 18:16

Κ15: ΟΦΗ - Ολυμπιακός 2-2

Ισοπαλία για τους μικρούς του ΟΦΗ.

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε η Κ15 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γεωργαλή, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν στο 19’ με τον Γιαλεδάκη.

Στο 25ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Φλώκο να σουτάρει και να νικά τον Χερσονιωτάκη.

Ο Σωμαράκης έκανε το 2-2 στο 33’ για την ομάδα μας, η οποία είχε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, με πιο χαρακτηριστική αυτή στο 37ο λεπτό με τον Σωμαράκη να κάνει το σουτ και τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού να μπλοκάρει.

Κ15 ΟΦΗ (Ζ. Νοικοκυράκης): Χερσονιωτάκης (60’ Αντωνιδάκης), Χασουράκης, Χότζα, Βιτώρος, Σπυριδάκης, Γκρίτζαλης, Αμανάκης, Αποστολάκης, Σωμαράκης (79’ Κονιός), Βαρβεράκης (55’ Φωνιαδάκης), Γεωργαλής