16/12/2018 - 13:21

Κ17: Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 0-0

Λευκή ισοπαλία για τους μικρούς του ΟΦΗ.

Στο γήπεδο: "Κ. Τσιμπρικίδης" η Κ17 του ΟΦΗ αντιμετώπισε την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμ. στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Στο 8ο λεπτό η ομάδα μας κέρδισε κόρνερ αλλά από την κεφαλιά του Γκλεζάκου η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 23' ο Τσαμπουράκης δεν πρόλαβε να πλασάρει μετά από ωραία πάσα του Στειακάκη. Μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έχασαν δύο ευκαιρίες για να σκοράρουν. Η πρώτη με τον Λυκούδη και η δεύτερη με τον Λιάσκο.

Στο 71ο λεπτό το μακρινό σουτ του Σπυριδάκη δε βρήκε στόχο, ενώ στο 87' ο Παπαδάκης δεν μπόρεσε με σουτ να χριστεί σκόρερ. Η τελευταία ευκαιρία για την ομάδα μας έγινε στις καθυστερήσεις, με την κεφαλιά του Τσαμπουράκη να περνάει άουτ κι έτσι το 0-0 ήταν το τελικό σκορ.

Κ17 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σαβουιδάκης, Γαϊτάνης (85' Ανετάκης), Γκλεζάκος, Σημαιάκης, Σμπώκος, Στειακάκης (70' Πάπαδάκης), Φασαράκης (70' Σπυριδάκης), Τσαμπουράκης, Καφούσης, Μαμουλάκης (65' Μαραγκάκης).