03/05/2019 - 17:23

Κ17: Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-2

Ισόπαλοι οι Έφηβοι του ΟΦΗ στην Αρκαδία.

Με ισοπαλία κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα υποδομής της Super League η Κ17 του ΟΦΗ.

Στο τελευταίο ματς στην Τρίπολη, η ομάδα μας προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Σκέντζο, μετά από ασίστ του Σαβουιδάκη, να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μανουσιάδη, ενώ στο 45’ ο Μπέρκης ισοφάρισε σε 1-1 για τον Αστέρα.

Στο 49ο λεπτό ο Στειακάκης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΟΦΗ, όμως στο 65’ ο Μιχόπουλος έκανε το 2-2 για τους γηπεδούχους, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Κ17 ΟΦΗ (Α. Αποστολάκης): Ανετάκης, Σαβουιδάκης (82’ Σημαιάκης), Γαϊτάνης, Δεληγιαννίδης, Σμπώκος, Σπυριδάκης (46’ Καφούσης), Στειακάκης, Φασαράκης, Μαμουλάκης (82’ Τσαμπουράκης), Μπέκου (46’ Νικηφόρος), Σκέντζος (68’ Πακιουφάκης)