01/03/2020 - 12:45

Κ17: ΟΦΗ - Ατρόμητος 0-1

Ήττα για τους Έφηβους του Ομίλου στο Ατσαλένιο.

Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε εντός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρόμητου, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Ελιάς για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Oι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη, οι οποίοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο α’ ημίχρονο και δεν απειλήθηκαν, έχασαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 40ο λεπτό με τον Μπερικάκη να βγαίνει από αριστερά και να στέλνει τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Δήμου.

Τρία λεπτά αργότερα ο Αποστολάκης επιχείρησε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων, με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ.

Στο 48’ ο Φωτιάδης με σουτ εντός περιοχής έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία του Δήμου.

Ο Ατρόμητος είχε την πρώτη του καλή στιγμή στο 65’, με τον Λαγγά να πλασάρει από κοντά και τον Μακατουνάκη να μπλοκάρει.

Στο 68’ ο Μουντές αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, με τον γκολκίπερ της ομάδας μας να αποκρούει τη μπάλα. Στην επαναφορά ο ίδιος νίκησε τον Μακατουνάκη για το 0-1.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη έχασαν την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 90’ με την κοντινή κεφαλιά του Κορνιλάκη να καταλήγει στα χέρια του Δήμου και στο 91’ με τον Φωτιάδη να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και να σουτάρει, με τη μπάλα να περνά ψηλά άουτ.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σπυριδάκης (60’ Γεωργαλής), Χνάρης, Σμπώκος, Βιτώρος (80’ Γκρίτζαλης), Βασιλάκης, Καφούσης (75’ Κορνιλάκης), Λέλεκας (60’ Σωμαράκης), Φωτιάδης, Αποστολάκης (75’ Χατζηπαράσχος), Μπερικάκης