19/01/2020 - 16:47

Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ στο Ατσαλένιο

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-4

Την ήττα γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ στο Ατσαλένιο, κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού, για τη 16η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Ο αγώνας ήταν πλούσιος σε θέαμα και φάσεις και από τις δύο ομάδες.

Το παράδοξο είναι ότι όλα τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και τα περισσότερα στα πρώτα λεπτά του.

Ενώ, γενικότερα, το πρώτο ημίχρονο είχε πολλές περισσότερες φάσεις, εκατέρωθεν.

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Την ήττα με σκορ 0-4 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο γήπεδο του Ατσαλένιου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 7’, με τον Φωτιάδη να σουτάρει και τον Παπαδούδη να μπλοκάρει τη μπάλα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Φωτιάδης επιχείρησε εκ νέου να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων να μπλοκάρει.

Στο 19’ ο Ντόι σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τη μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι της εστίας του Χωραϊτη.

Στο 25’ ο Παπαδούδης μπλόκαρε το σουτ του Φωτιάδη, ενώ στο 33’ ο Χρονακόπουλος με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του τέρματος της ομάδας μας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 50’ με τον Συρμή. Δυο λεπτά αργότερα ο Σπυριδάκης διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στο 55ο λεπτό ο Σταμούλης έκανε το 0-3, ενώ στο 62’ ο ίδιος νίκησε εκ νέου τον Χωραϊτη για το 0-4.

Ο ΟΦΗ έφτασε πολύ κοντά στο να σκοράρει στο 83ο λεπτό με τον Θεοδοσουλάκη, ο Παπαδούδης όμως έδιωξε τη μπάλα, διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Χωραϊτης, Αμανάκης (70’ Κορνηλάκης), Βασιλάκης, Σμπώκος (75’ Γωνιωτάκης), Βιτώρος, Καφούσης, Φωτιάδης, Χαλκιαδάκης (75’ Μπέης), Σωμαράκης (65’ Θεοδοσουλάκης), Αποστολάκης (65’ Λέλεκας), Μπερικάκης