29/08/2019 - 14:50

Κ17 ΟΦΗ - Κεραυνός 5-0

Φιλική νίκη για τους Έφηβους του ΟΦΗ.

Τη νίκη με σκορ 5-0 πήρε η Κ17 του ΟΦΗ απέναντι στον Κεραυνό Ατσαλένιου, στο πλαίσιο ενός ακόμα φιλικού αγώνα προετοιμασίας της ομάδας μας, που έγινε την Τετάρτη (28/8).

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 16’ με τον Λέλεκα, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βασιλάκης διπλασίασε τα γκολ της ομάδας μας.

Στο 65ο λεπτό ο Φωτιάδης βρήκε το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα για το 3-0. Με τα γκολ των Σωμαράκη και Χαλκιαδάκη, στο 76ο και 78ο λεπτό αντίστοιχα, διαμορφώθηκε το τελικό 5-0, σκορ που έδωσε τη νίκη στον ΟΦΗ.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Βασιλάκης, Σημαιάκης, Γωνιωτάκης, Βιτώρος, Καφούσης, Αμανάκης, Λέλεκας, Σωμαράκης, Αποστολάκης, Γεωργαλής.

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Θαλασσινός, Κορνηλάκης, Μπέης, Μπερικάκης, Σπυριδάκης, Φωτιάδης, Χαλκιαδάκης, Χνάρης