12/01/2019 - 20:13

Κ17: Ολυμπιακός - ΟΦΗ 3-2

Πολύ καλή εμφάνιση για τους μικρούς του ΟΦΗ, απέναντι στον πρωτοπόρο.

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

O Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ μόλις στο 14ο λεπτό με σκόρερ τον Κατσαβάκη. Στο 45’ ο Γούλας βγήκε από αριστερά και έκανε το σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Μακατουνάκη για το 2-0.

Η ομάδα μας μείωσε σε 2-1 στο 61ο λεπτό, με τον Παπαδάκη ενώ στο 64’ ισοφάρισε με τον Μαμουλάκη να βγάζει κάθετη πάσα για τον Στειακάκη, ο οποίος έκανε το πλασέ για το 2-2. Οι "ασπρόμαυροι" αν και ισοφάρισαν το παιχνίδι δεν κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ καθώς ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα με το παιχνίδι να λήγει 3-2.

K17 OΦΗ (A. Αποστολάκης): Μακατουνάκης, Σαβουιδάκης, Γαιτάνης, Δεληγιαννίδης, Σημαιάκης, Φασαράκης, Μπέκου, Ροδίτης, Μαμουλάκης, Παπαδάκης, Στειακάκης