03/11/2019 - 17:54

Κ19: ΑΕΛ - ΟΦΗ 0-1

Νίκη των Νέων του Ομίλου στο Αλκαζάρ, με γκολ στο τέλος.

Νικηφόρα πέρασε η Κ19 του ΟΦΗ από την Λάρισα, επικρατώντας με σκορ 0-1 της αντίστοιχης της ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Στο 15ο λεπτό η ΑΕΛ απείλησε με τον Ζαχαράκη να σουτάρει έξω από την περιοχή και τον Σηφάκη να διώχνει τη μπάλα σε κόρνερ.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 33ο λεπτό, με τον Νοικοκυράκη να βγαίνει τετ α τετ με τον Σουλούκο, να πλασάρει και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει.

Στο 55’ ο Νοικοκυράκης «κρέμασε» τον Σουλούκο, η μπάλα όμως πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο γκολκίπερ της ΑΕΛ μπλόκαρε το σουτ του Παπιομίτογλου.

Το γκολ που «έψαχνε» ο ΟΦΗ ήρθε στο 87’, με τον Νοικοκυράκη να κάνει το σουτ από κοντά και να στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Σουλούκου, έπειτα από σέντρα του Δολαψάκη.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα ποδοσφαιριστές, με τον Μακρυδάκη να δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 92ο λεπτό.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Κουγιουμουτζής, Αυγουστάκης, Ψαρράς (75’ Μπέκου), Καλαϊτζάκης, Μαρινάκης (85’ Σαβουιδάκης), Νοικοκυράκης, Παπιομίτογλου (60’ Κουράκης), Παπαδάκης (60’ Γαϊτάνης)