16/12/2018 - 15:22

Κ19: Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-0

Ήττα στο δεύτερο ημίχρονο για τους Νέους του ΟΦΗ.

Πολύ καλή αγωνιστική εικόνα είχαν στο α' ημίχρονο οι παίκτες του Μανώλη Πατεμτζή, αλλά δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ήταν για τον ΟΦΗ, με τον Καλαϊτζάκη στο 19' να κάνει καλό σουτ από το ύψος της περιοχής και τον Τσιμόπουλο να μπλοκάρει. Στο 32' ο Βρεττός σούταρε από πλάγια θέση αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά, άουτ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Αλί Μπαμπά βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή της ομάδας μας, αλλά ο Αγγελάκης απομάκρυνε δύσκολα σε κόρνερ. Από το κόρνερ ο Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά, με τη μπάλα να περνάει άουτ.

Λίγο μετά έναρξη του β' ημιχρόνου ο Αστέρας άνοιξε το σκορ, όταν ο Μιχελής σούταρε από μακρινή απόσταση. Ο Αγγελάκης αιφνιδιάστηκε και είδε τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του. Το γρήγορο γκολ ανέβασε το ηθικό των γηπεδούχων, οι οποίοι πανηγύρισαν και δεύτερη φορά στο 52ο λεπτό.

Μετά από ωραίο συνδυασμό, ο Τζίμας νίκησε από κοντινή απόσταση τον Αγγελάκη, κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του. Στο 63΄ο Νοικοκυράκης έκανε εξαιρετικό σουτ, αλλά ο Τσιμόπουλος έδιωξε δύσκολα τη μπάλα. Ο ΟΦΗ πίεσε ως το τέλος για να μειώσει το σκορ, χωρίς όμως να τα καταφέρει.

ΟΦΗ Κ19: Αγγελάκης, Δολαψάκης, Ξενοκτιστάκης, Ζερβάκης, Κουρίνος, Καλαϊτζάκης, Βρεττός (72' Κουγιουμουτζής), Σουρνάκης, Ψαρράς, Σταυρακάκης (80' Μπελαδάκης), Νοικοκυράκης (72' Μαρινάκης).

* Τον αγώνα παρακολούθησαν ο Διευθυντής Ποδοσφαίρου της ομάδας μας, κ. Γιάννης Σαμαράς, ο προπονητής κ. Νίκος Παπαδόπουλος, ο συνεργάτης του κ. Νίκος Καραμπετάκης και ο Team Manager κ. Παύλος Αδάμος.