12/01/2020 - 20:35

Κ19: Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-1

Ήττα για τους Νέους του Ομίλου στην Αρκαδία.

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε εκτός έδρας η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 42’ με τον Νοικοκυράκη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Χριστοδουλή.

Στο 60‘ ο Τζίμας έκανε το σουτ, ο Νεοκοσμίδης απέκρουσε και στην επαναφορά ο Ali Baba ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Χριστόπουλος διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, χαρίζοντας της τη νίκη.

Να σημειωθεί ότι στο 51’ ο Σηφάκης τραυματίστηκε στο κεφάλι, μετά από σύγκρουση με ποδοσφαιριστή του Αστέρα και έγινε αναγκαστική αλλαγή, δίχως η κατάσταση του να εμπνέει ανησυχία.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης (51’ λ.τ. Νεοκοσμίδης), Δολαψάκης, Μακριδάκης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Ψαρράς (85’ Σαβουιδάκης), Μαρινάκης (70’ Σκέντζος), Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης (45’ Μπέρκης), Κουράκης, Παπιομίτογλου (70’ Γαϊτάνης)

Αστέρας Τρίπολης: Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης, Χριστόπουλος, Ζορμπάς, Γλυνός, Γλέζος (46' Παπαδόπουλος), Μιχόπουλος, Ali Baba, Τζίμας, Θεοδωρίδης (75' Παπαγεωργίου)