19/09/2020 - 18:54

Ταλαιπωρία λόγω «Ιανού» για την Κ19 του ΟΦΗ

Λαμία - ΟΦΗ 1-1

Με καθυστέρηση ξεκίνησε ο αγώνας της Κ19 του ΟΦΗ στη Λαμία, καθώς λόγω της κακοκαιρίας από το πέρασμα του "Ιανού", τόσο η κρητική ομάδα, όσο και οι διαιτητές δεν μπορούσαν να προσεγγίσουν το γήπεδο που ήταν προγραμματισμένο να διεξαχθεί το ματς της 2ης αγωνιστικής.

Όπως μεταδίδουν τα τοπικά σάιτ, οι Νέοι του ΟΦΗ είχαν πολύ καλή απόδοση και σφυροκόπησαν την αντίπαλη εστία, όμως βρήκαν απέναντί τους τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε πολύ καλή ημέρα.

Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, προηγήθηκαν στο 56ο λεπτό με τον Βλαχομήτρο. Ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει με σουτ του Φωτιάδη στο 62ο λεπτό του αγώνα.

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ:

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη της Λαμίας σε αναμέτρηση που διεξήχθη στις Αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Φθιώτιδας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

H ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 24’ με τον Σκέντζο να βγαίνει τετ α τετ με τον Tρόπουλο, ο οποίος απέκρουσε, ενώ το ίδιο συνέβη στο 42’ πάλι με τον Σκέντζο, αλλά και στο 44’ με τον Μπέρκη να στέλνει τη μπάλα άουτ.

Ο Φωτιάδης έχασε διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για τον ΟΦΗ στο 53ο και στο 54ο λεπτό, με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να του λέει «όχι» και τις δυο φορές.

Στο 56’ ο Βλαχομήτρος νίκησε τον Μακατουνάκη για το 1-0 υπέρ της ομάδας του, ενώ στο 62’ ο Φωτιάδης πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον ΟΦΗ, μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Γαϊτάνη.

Ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα στο 70ο λεπτό, με τον Σκέντζο να μην καταφέρνει να σκοράρει σε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) : Μακατουνάκης, Σημαιάκης, Γαϊτάνης (78’ Καφούσης), Γωνιωτάκης, Παπαδάκης, Βασιλάκης (78’ Μπερικάκης), Σαβουϊδάκης (70’ Χνάρης), Λέλεκας, Φωτιάδης, Μπέρκης (85’ Κορνηλάκης), Σκέντζος.