24/04/2019 - 20:24

Κ19: Ματσάρα στου Ρέντη

Ολυμπιακός - ΟΦΗ 4-3

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 4-3 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο του εξ αναβολής αγώνα της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Σκόρερ για τους γηπεδούχους οι Τσερκώνης, Μπουλάρι και Μαρίνος, ο οποίος σημείωσε τα δυο από τα τέσσερα γκολ των Πειραιωτών.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Τσερκώνη, ενώ στο 11' έγινε το 2-0. Πέντε λεπτα αργότερα η ομάδα μας μείωσε σε 2-1 με τον Σουρνάκη. Στο 38' ο Ολυμπιακός έκανε το 3-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α' ημίχρονο.

Στο 68' ο Καλαϊτζάκης με σουτ εντός περιοχής έκανε το 3-2 για τον ΟΦΗ. Στο 72' ο Αζίζι ισοφάρισε σε 3-3 για την ομάδα μας, όμως τρία λεπτά αργότερα οι "ερυθρόλευκοι" πέτυχαν ακόμα ένα γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ έφτασε πολύ κοντά στη νίκη και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, με πιο χαρακτηριστικές αυτές των Νοικοκυράκη και Κουράκη στο α' ημίχρονο.

Κ19 ΟΦΗ (M. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Κοκολογιαννης ( 66' Μακρυδάκης), Σουρνάκης, Δολαψάκης, Αζίζι, Μαρινάκης, Κουράκης (78' Σταυρακάκης), Ψαράς (66' Καλαϊτζάκης), Νοικοκυράκης