02/03/2019 - 14:17

Κ19: ΟΦΗ - ΑΕΛ 1-1

Ισοπαλία για τους Νέους στην Ελιά.

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη της ΑΕΛ σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Ελιάς, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Παρά το γεγονός ότι η ομάδα μας δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης, με τον προπονητή της ομάδας, Μανώλη Πατεμτζή, να μένει απόλυτα ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του.

Η ομάδα της Λάρισας πήρε το προβάδισμα στο 28ο λεπτό, με τον Χαλάτση με κεφαλιά να νικά τον Μακατουνάκη. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του α' ημιχρόνου η ομάδα μας ισοφάρισε με τον Νοικοκυράκη να κάνει το σουτ, την μπάλα να βρίσκει αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει στα δίχτυα του τέρματος των φιλοξενούμενων.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Σουρνάκης, Μαρινάκης (84' Παπαντωνάκης), Ψαρράς, Νοικοκυράκης, Παπιομήτογλου (75' Καλαϊτζάκης), Αζίζι (80' Κουράκης)