01/02/2020 - 12:38

Κ19: ΟΦΗ - ΑΕΛ 2-0

Νίκη για τους Νέους στην Ελιά.

Τη νίκη με 2-0 πέτυχε η Κ19 του ΟΦΗ, κόντρα στην ΑΕΛ, για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ στον αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Ελιάς.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 11’, με την κεφαλιά του Αυγουστάκη να σταματά στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Τα γκολ για τους Νέους του Ομίλου πέτυχαν ο Νοικοκυράκης στο 17ο λεπτό και ο Κουράκης στο 78ο λεπτό.

Πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του μεγάλου Δημήτρη Παπαδόπουλου.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαϊτάνης (70’ Παπαδάκης), Μακρυδάκης, Αυγουστάκης, Μαρινάκης (70’ Ψαρράς), Καλαϊτζάκης, Σαβουιδάκης, Νοικοκυράκης (81’ Μπέρκης), Κουράκης (81’ Σκέντζος), Σταυρακάκης (67’ Παπιομίτογλου)