26/09/2020 - 12:45

Κ19: ΟΦΗ - Ατρόμητος 0-0 με ήρωα Σηφάκη

Λευκή ισοπαλία για τους Νέους του ΟΦΗ στο ΒΑΚ

Ισόπαλη χωρίς γκολ αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ στο ΒΑΚ, κόντρα στον Ατρόμητο, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Το παιχνίδι ήταν πολύ ισορροπημένο, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, με τον ΟΦΗ να έχει την κατοχή και τον Ατρόμητο τις αντεπιθέσεις, χωρίς πάντως να γίνονται φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Περιστερίου ήταν ακόμα πιο επικίνδυνη όταν έκλεβε την μπάλα, όμως βρήκε απέναντί της τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ σε μεγάλη μέρα.

Στο 64ο λεπτό ο Βασίλης Σηφάκης απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ανθουλάκης, μετά από χέρι που έγινε μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ.

Ενώ στο 71' ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ είπε "όχι" σε ανεπανάληπτο τετ α τετ, όπως στο 77'.

Στο 81' ο ΟΦΗ κέρδισε με τη σειρά του πέναλτι, όμως ο Σαλτας απέκρουσε το σουτ του Νοικοκυράκη.

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε η εντός έδρας αναμέτρηση της Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ατρόμητου, που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής Super League.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε δίχως κάτι αξιοσημείωτο από τις δυο ομάδες, με τον ΟΦΗ να έχει την κατοχή της μπάλας.

Στο 53′ ο Οικονόμου βγήκε από δεξιά και σούταρε, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων της εστίας του Σηφάκη.

Στο 64′ ο διαιτητής του αγώνα έδωσε πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων, με τον Ανθουλάκη να το εκτελεί και τον Σηφάκη να κάνει εξαιρετική απόκρουση.

Στο 81ο λεπτό η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Νοικοκυράκη να εκτελεί πέναλτι και τον Σάλτα να αποκρούει.

Στο 90′ ο Νοικοκυράκης με κεφαλιά εντός περιοχής έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σάλτα, με το 0-0 να διατηρείται μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Σημαιάκης, Αυγουστάκης (70′ Γωνιωτάκης), Παπαδάκης, Χνάρης (45′ Σαβουϊδάκης), Βασιλάκης (70′ Μπέκου), Γαϊτάνης, Σκέντζος (70′ Μπερικάκης), Φωτιάδης (45′ Μπέρκης), Νοικοκυράκης.