15/02/2020 - 15:28

Τα δοκάρια σταμάτησαν την Κ19 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Ατρόμητος 1-1

Ισόπαλη με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε η εντός έδρας αναμέτρηση της Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ατρόμητου, που διεξήχθη στο γήπεδο του Ατσαλένιου στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς μόλις στο 3ο λεπτό, με τον Κουράκη να σουτάρει και τον Σαλτά να μπλοκάρει τη μπάλα, μετά από κάθετη πάσα του Ψαρρά. Στο 12ο λεπτό ο Αυγουστάκης επιχείρησε το σουτ εντός περιοχής, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 22’ ο Γαϊτάνης σούταρε από αριστερά, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων επενέβη, διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.

Δυο λεπτά αργότερα ο Ζούνης με κεφαλιά νίκησε τον Σηφάκη και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο 60ο λεπτό η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με το σουτ του Κουράκη να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι τέρματος του Σαλτά.

Στο 64’ ο Παπιομίτογλου με σουτ εντός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ, ενώ στο 85’ η ομάδα μας έφτασε πολύ κοντά στο 2-1, με τον Νοικοκυράκη να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαϊτάνης (50’ Παπαδάκης), Σμπώκος, Αυγουστάκης, Ψαρράς (81’ Σαβουϊδάκης), Καλαϊτζάκης (81’ Μπέκου), Μαρινάκης, Κουράκης, Σταυρακάκης (46’ Νοικοκυράκης), Παπιομήτογλου (81’ Μπέρκης)