29/02/2020 - 12:45

Κ19: ΟΦΗ - Λαμία 7-1

Επιβλητική η ομάδα Νέων του Ομίλου.

Συνδυάζοντας σκορ και θέαμα η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με 7-1 της αντίστοιχης της Λαμίας, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Ατσαλένιου, για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με τον Κουράκη, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Βλαχομήτρο.

Στο 17’ ο Νοικοκυράκης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Σόμολου, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα μας.

Δυο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου σαρανταπεντάλεπτου, ο Νοικοκυράκης εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Σαβουϊδάκη, έκανε το 3-1.

Στο 48’ ο Μπέρκης με ωραία ατομική προσπάθεια έκανε το 4-1. Στο 52’ ο Νοικοκυράκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι νίκησε για ακόμα μια φορά τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων για το 5-1.

Στο 65’ ο Σταυρακάκης με κοντινό πλασέ έκανε το 6-1, ενώ στο 76’ ο Μπέρκης διαμόρφωσε το τελικό 7-1.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Θαλασσινός, Δολαψάκης, Παπαδάκης, Μακριδάκης, Αυγουστάκης (65’ Κουγιουμουτζής), Ψαρράς (60’ Καλαϊτζάκης), Σαβουϊδάκης, Μαρινάκης (65’ Μπέκου), Κουράκης (60’ Σταυρακάκης), Νοικοκυράκης (60’ Σκέντζος), Μπέρκης