08/05/2019 - 19:23

Κ19: ΟΦΗ - Λεβαδειακός 2-0

Δύο γκολ ο Νοικοκυράκης.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Βαγγέλη Νοικοικυράκη, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και συμμετείχε σε ακόμα περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες, η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 2-0 της αντίστοιχης του Λεβαδειακού, σε εξ αναβολής αγώνα της 25ης αγωνιστικής, που έγινε στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με κεφαλιά του Νοικοκυράκη, κάνοντας το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α' ημίχρονο. Στο β' σαρανταπεντάλεπτο ο ΟΦΗ αύξησε ακόμα περισσότερο την πίεση προς την εστία των Βοιωτών και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα.

Στο 52' ο Κουράκης νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Πρωτόπαππα, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με κεφαλιά του Μακρή, με τη μπάλα να περνάει εκτός εστίας του Σηφάκη.

Στο 60' ο Μαρινάκης μοίρασε εξαιρετική ασίστ στον Κουράκη, με τον τελευταίο να αστοχεί από πολύ καλή θέση. Ίδιο αποτέλεσμα είχε και η φάση του 70ου λεπτού, όταν ο Νοικοκυράκης μοίρασε ασίστ στον Αζίζι, με τον Πρωτόπαππα να αποκρούει ξανά σε κόρνερ.

Στο 75ο λεπτό από τη σέντρα - σουτ του Νοικοκυράκη η μπάλα πέρασε εκτός εστίας του Λεβαδειακού και στο 83' ο Βρεττός με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο (με δεύτερη κίτρινη κάρτα), όταν ο Πούλος ανέτρεψε τον Νοικοκυράκη λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Ο Καλαϊτζάκης εκτέλεσε το φάουλ στο δεύτερο δοκάρι και ο Νοικοκυράκης, με προβολή, διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα μας.

Κ19 ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης (77' Αυγουστάκης), Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Μαρινάκης, Καλαϊτζάκης, Παπιομήτογλου (67' Ψαρρας), Κουράκης, Νοικοκυράκης, Αζίζι (73' Βρεττός).