07/03/2020 - 13:30

Κ19: ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 2-0

Μεγάλη νίκη για τους Νέους του ΟΦΗ.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και στις νίκες για την Κ19 του ΟΦΗ, κόντρα στον Παναθηναϊκό με 2-0, για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Ο αγώνας διεξήχθη με αντίξοες συνθήκες, με θυελλώδη άνεμο, στο γήπεδο της Ελιάς.

Το 1-0 έγινε στο 20ό λεπτό, μετά από ωραία κομπίνα σε φάουλ, μεταξύ Μαρινάκη, Νοικοκυράκη και Σαβουιδάκη, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα.

Το 2-0 σημειώθηκε στο 33ο λεπτό μετά από σέντρα από δεξιά και τον Νοικοκυράκη να σκοράρει, μετά από διπλή προσπάθεια.

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

Τη νίκη με σκορ 2-0 πήρε εντός έδρας η Κ19 του ΟΦΗ επί της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Ελιάς, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή, οι οποίοι πραγματοποίησαν μια πολύ καλή εμφάνιση, άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Σαβουϊδάκη, έπειτα από ασίστ του Νοικοκυράκη.

Στο 33’ ο Κουράκης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά για τον Νοικοκυράκη, ο οποίος αρχικά νικήθηκε από τον τερματoφύλακα των φιλοξενούμενων και με δεύτερη προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Παπαδάκης (70’ Γαιτάνης), Μακρυδάκης, Αυγουστάκης, Μαρινάκης (82’ Σκέντζος), Καλαϊτζάκης, Σαβουϊδάκης (65’ Παπιομίτογλου), Κουράκης (70’ Μπέρκης), Νοικοκυράκης, Σταυρακάκης (65’ Κουγιουμουτζής).