05/10/2019 - 12:45

Κ19: ΟΦΗ - Πανιώνιος 3-0

Νίκη για τους Νέους του ΟΦΗ στο Ατσαλένιο.

Τη νίκη με σκορ 3-0 πήρε η Κ19 του ΟΦΗ απέναντι στην αντίστοιχη του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

H πρώτη καλή στιγμή ανήκε στους φιλοξενούμενους, με τον Γρίβα να σουτάρει στο 17’ και τον Νεοκοσμίδη να διώχνει σε κόρνερ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Bregu σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι τέρματος του ΟΦΗ.

Η ομάδα μας κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τη πρώτη της ευκαιρία, με τον Κουράκη στο 30ο λεπτό να κάνει το σουτ και να ευστοχεί για το 1-0, έπειτα από ασίστ του Νοικοκυράκη. Μέσα σε ένα λεπτό οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή διπλασίασαν το υπέρ τους σκορ, με το σουτ του Καλαϊτζάκη μέσα από την περιοχή, να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Τζίνα.

Στο 64’ ο Παπιομήτογλου εκτέλεσε απευθείας φάουλ, έδιωξε όμως σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Πανιωνίου, ενώ στο 82’ ο ίδιος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι τέρματος των φιλοξενούμενων.

Δυο λεπτά αργότερα ο Ψαρράς με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Τζίνα και έκανε το 3-0 για τον ΟΦΗ, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε το ματς με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς στο 79' ο Αυγουστάκης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Νεοκοσμίδης, Δολαψάκης, Μακριδάκης, Κουγιουμουτζής, Αυγουστάκης, Ψαρράς (85’ Ψαρράς), Καλαϊτζάκης, Μπέκου (53’ Σταυρακάκης), Κουράκης (71’ Γαϊτάνης), Νοικοκυράκης (85’ Σκέντζος), Παπιομήτογλου (85’ Παπαδάκης)