17/10/2020 - 17:00

Κ19: ΟΦΗ - ΠΑΟ 1-1

Ισοπαλία για τους Νέους του ΟΦΗ στο ΒΑΚ

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Oι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Βιλάλ. Δυο λεπτά αργότερα η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή, με τον Μπέκου να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Οικονομάκη.

Στο 12’ ο Λέλεκας σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ, ενώ στο 17’ ο Σκέντζος έγινε κάτοχος της μπάλας και έκανε το σουτ από το όριο της μικρής περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει άουτ, μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Σαβουϊδάκη.

Στο 21’ ο Παπαδάκης σούταρε από το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να καταλήγει και πάλι εκτός εστίας.

Στο 42ο λεπτό ο Σιδεράς, στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, «κρέμασε» τον Οικονομάκη και με αυτογκόλ έκανε το 1-1.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή δημιούργησαν ευκαιρίες και στο β’ ημίχρονο, με κορυφαίες αυτή στο 53’ με το διαγώνιο σουτ του Μπέκου από το ύψος της μικρής περιοχής να περνά άουτ και αυτή στο 93’, με τον Μπέκου να αστοχεί σε τετ α τετ με τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Σημαιάκης (46’ Σμπώκος), Γαιτάνης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Βασιλάκης, Σαβουϊδάκης (83’ Γωνιωτάκης), Λέλεκας, Σκέντζος (46’ Μπέρκης), Μπέκου, Μπερικάκης (46’ Κορνηλάκης, 60’ λ.τ. Χνάρης).