22/12/2019 - 13:27

Κ19: Παναιτωλικός - ΟΦΗ 0-2

Διπλό των Νέων του Ομίλου στο Αγρίνιο.

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο β' ημίχρονο, η Κ19 του ΟΦΗ πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 απέναντι στην αντίστοιχη του Παναιτωλικού, στο Αγρίνιο, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Το α' ημίχρονο δεν διεκδικεί "δάφνες αγωνιστικής ποιότητας", με τον δυνατό άνεμο να αποτελεί το κυρίαρχο στοιχείο και να εμποδίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα στην ανάπαυλα.

Στο β' ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή ανέβασαν την απόδοσή τους και άνοιξαν το σκορ στο 78ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουράκη από μακρινή απόσταση.

Στις καθυστερήσεις του ματς ο Παπιομίτογλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κοντογιάννη για το 2-0, έπειτα από εξαιρετική συνεργασία με τον Σταυρακάκη, σφραγίζοντας έτσι τη νίκη της ομάδας μας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κουγιουμουτζής έγινε αναγκαστική αλλαγή, λόγω εξαρθρήματος στον ώμο και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Παπαδάκης, Κουγιουμουτζής (20' λ.τ. Μπέκου), Αυγουστάκης, Ψαρράς (72' Σταυρακάκης), Καλαϊτζάκης, Μαρινάκης, Κουράκης, Σκέντζος (55' Παπιομιτογλου), Γαϊτάνης (72' Μπέρκης)