06/10/2018 - 15:40

Κ19: Λαμία - ΟΦΗ 2-0

Ήττα για την ομάδα Νέων του ΟΦΗ.

Δεν τα κατάφερε η Κ19 του ΟΦΗ που ηττήθηκε στη Λαμία από την τοπική ομάδα με 2-0, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Σούπερ Λιγκ.

Το φιλμ του αγώνα από το lamiasports.gr:

Στο 10′ κεφαλιά του Κωστίκα ύστερα από Κόρνερ του Αλτάνη.

Στο 13′ τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ έπειτα από σουτ εντός της περιοχής του Σόμογλου, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 30′ ο σέντερ φορ της κρητικής ομάδας έπιασε στον ύπνο την άμυνα της Λαμίας βγαίνοντας τετ α τετ αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει τον Σόμογλου ο οποίος και σε αυτή την φάση ήταν εντυπωσιακός.

Λίγα λεπτά αργότερα η ομάδα του Λάκη Παπανικολάου έκανε το 1-0.

Ο Αλτάνης εκτέλεσε το φάουλ εκτός περιοχής ο Στεφανής πήδηξε πιο ψηλά απ όλους και άνοιξε το σκορ με δυνατή κεφαλιά.

Το 2-0 έγινε με απίστευτο σουτ εκτός περιοχής του Βασίλη Κωστίκα. Ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ πήρε την μπάλα έκανε μερικά βήματα εκτός της περιοχής του ΟΦΗ και κεραυνοβόλησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του.

Έπειτα ακολούθησαν τα σουτ του Θεοφύλακτου, για την γηπεδούχο ομάδα αλλά και το σουτ εκτός περιοχής και πάλι από τον Κωστίκα, τα οποία όμως δεν βρήκαν στόχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του ΟΦΗ άρχισε να πιέζει από την αρχή για να πετύχει κάποιο γκολ. Μάλιστα στο 46′ ο αρχηγός της ομάδας βρέθηκε εντός περιοχής έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Μία ακόμη καλή φάση για την ομάδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν όταν εκτέλεσαν κόρνερ από τα δεξιά, ο κεντρικός αμυντικός τους είχε προωθηθεί, πήρε την κεφαλιά όμως ο Σόμογλου μπλόκαρε σταθερά.

Το 2-0 έμεινε έως το τέλος, με τον ΠΑΣ Λαμία να φτάνει τους 7 βαθμούς σε πέντε παιχνίδια…