18/08/2019 - 10:41

Λίντο - ΟΦΗ Κ17 4-3

Ματσάρα για τους έφηβους τους Ομίλου.

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να προηγείται στο σκορ, η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε με 4-3 από το Λίντο στο πλαίσιο του πρώτου φιλικού αγώνα της ομάδας μας.

Ο Μπερικάκης άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ στο 15’ έγινε το 0-2 με τον Αλιάι. Στο 30’ ο Λιανέρης μείωσε σε 1-2 για το Λίντο.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Φωτιάδης έκανε το 1-3 για την ομάδα μας, όμως δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι μείωσαν εκ νέου με τον Βουϊδάσκη.

Στο 55’ ο Χριστοφής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 3-3 για την ομάδα του και στο 64’ ο Ζηδιανάκης διαμόρφωσε το τελικό 4-3, σκορ που έδωσε τη νίκη στο Λίντο.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σημαιάκης, Σμπώκος, Χνάρης, Καφούσης, Αποστολάκης, Βιτώρος, Μπερικάκης, Αλιάι, Θεοδωσουλάκης, Χατζηπαράσχος