21/12/2019 - 14:51

Ματσάρα η Κ17 του ΟΦΗ με χατ-τρίκ Φωτιάδη

ΑΕΚ - ΟΦΗ 4-3

To Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΑΕΚ:

Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε με 4-3 την αντίστοιχη του ΟΦΗ στον εντός έδρας αγώνα για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς είχε ένα εκρηκτικό ξεκίνημα και προηγήθηκε 3-0 με τα γκολ του Παναγιώτη Γεωργέα (3') και του Γιάννη Πιτιλάκου (12', 21') όμως ο ΟΦΗ ξαναμπήκε στο παιχνίδι με δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά από τον Κώστα Φωτιάδη (31', 33' με πέναλτι). Το τέρμα του Αποστόλη Χριστόπουλου στο 36' έδωσε εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων στην ΑΕΚ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 68' ο Φωτιάδης με το τρίτο γκολ του στην αναμέτρηση.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Αγγελόπουλος, Γκριγκοριάν (46' Κανελλόπουλος) Μπέσης, Αντωνόπουλος, Οικονομέας, Τσιόκρης, Βλαχίδης (69' Κασιόλας) Πιτιλάκος (69' Βαφειάδης) Κρητικός (46' Καραγιαννίδης) Γεωργέας, Χριστόπουλος.

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

Την ήττα με σκορ 4-3 γνώρισε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ , στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γεωργέα. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη έχασαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν, με τον Αποστολάκη να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ, ενώ στο 11’ ο Αγγελόπουλος μπλόκαρε το σουτ του Θεοδωσουλάκη.

Με τον Πιτιλάκο να νικά δυο φορές τον Μακατουνάκη, στο 12’ και στο 22’ οι «κιτρινόμαυροι» έκαναν το 3-0. Στο 32’ ο Φωτιάδης μείωσε σε 3-1 για την ομάδα μας, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο ίδιος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-2 για τον ΟΦΗ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Χριστόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μακατουνάκη για το 4-2. Στο 45’ ο Φωτιάδης βγήκε τετ α τετ με τον Αγγελόπουλο, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 68’ ο Φωτιάδης μείωσε σε 4-3 για την ομάδα μας, έπειτα από πάσα του Αμανάκη, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Κ17 (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σμπώκος,Γωνιωτάκης (60' Βιτώρος), Γεωργαλής (75' Κορνηλάκης),Αμανάκης (75' Σπυριδάκης), Καφούσης, Αποστολάκης, Λέλεκας (75' Χατζηπαράσχος), Φωτιάδης, Θεοδωσουλάκης (60' Χαλκιαδάκης), Σωμαράκης.