21/08/2019 - 20:26

Νίκη της Κ19 στην πρόβα του VAR

Το βίντεο του ΟΦΗ TV.

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (21/8) στο γήπεδο "Θ. Βαρδινογιάννης" η δοκιμή του Video Assistant Referee στο φιλικό παιχνίδι μεταξύ της Κ19 και της Κ17 του ΟΦΗ.

Το ματς έληξε με σκορ 4-2 υπέρ της Κ19 της ομάδας μας. Το 1-0 για την Κ19 έκανε ο Νοικοκυράκης στο 15', ενώ τρία λεπτά αργότερα η Κ17 ισοφάρισε με τον Σωμαράκη. Ο Μαρινάκης στο 22' με απευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, ο Καλαϊτζάκης στο 35΄ έκανε το 3-1 και ο Νοικοκυράκης στο 40' βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Ήλιου για το 4-1. Ο Σωμαράκης στο 60ο λεπτό μείωσε σε 4-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Για την Κ19 αγωνίστηκαν οι: Σηφάκης, Μακρυδάκης, Δολαψάκης, Παπαδάκης, Ψαράς, Μαρινάκης, Παπιομίτογλου, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Νεοκοσμίδης, Σταυρακάκης, Μπέρκης, Μπέκου, Σκέντζος, Στειακάκης, Βιτώρος, Σπυριδάκης, Γαιτάνης, Σαβουϊδάκης

Για την Κ17 έπαιξαν οι: Ήλιος (υπό δοκιμή), Σαβουϊδάκης, Γαϊτάνης, Σμπώκος, Γωνιωτάκης, Βασιλάκης, Φωτιάδης, Καφούσης, Σωμαράκης, Αποστολάκης, Μπερικάκης, Θαλασσινός, Αμανάκης, Γεωργαλής, Κορνηλάκης, Λέλεκας, Μπέης, Σημαιάκης, Χαλκιαδάκης, Χνάρης

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Π. Τσαγκαράκης με βοηθούς τους Α. Σινιοράκη και Δ. Μαυρουδή, VAR o Α. Ευαγγέλου και AVAR ο Β. Νικολακάκης