30/04/2018 - 14:47

ΟΦΗ'94 - Ασίτες 1-2

Σε ένα ωραίο παιχνίδι που έγινε την Κυριακή στο ΒΑΚ, ο ΟΦΗ '94 γνώρισε την ήττα με 1-2 από τις Ασίτες με γκολ που δέχτηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Πέρα από το αποτέλεσμα, στον ΟΦΗ κρατούν την πολύ καλή εικόνα της ομάδας και την προοπτική των παιδιών για το μέλλον.

Ο ΟΦΗ '94 βάσει ευκαιριών στο β' ημίχρονο άξιζε τη νίκη όμως στο φινάλε μίλησε η εμπειρία του επιθετικού των Ασιτών, Μύρωνα Δασκαλάκη. Εκείνος ήταν που είχε ανοίξει και το σκορ στο 16'. Στο β΄ ημίχρονο ο ΟΦΗ '94 κυριάρχησε στο γήπεδο και ισοφάρισε στο 81' με τον Αλεξάκη μετά από ενέργεια του Πιπεράκη ενώ κορυφαία του ευκαιρία ήταν το δοκάρι του Κουτεντάκη. Τελικά στο 95' με ένα εντυπωσιακό γκολ ο Δασκαλάκης έκανε το 1-2 για τις Ασίτες.

Nα τονίσουμε ότι ντεμπούτο στον ΟΦΗ '94 έκανε ο Καφούσης (γεν. 2003) ενώ στον πάγκο ήταν και ο Σπυριδάκης (γεν. 2003) που προέρχονται από την ομάδα Κ15.

OΦΗ '94: Κτιστάκης, Κουρίνος, Κλώντζας (85' Καφούσης), Μανιουδάκης, Σμπώκος, Μερκούρης, Μαυρογιαννάκης (59' Αλεξάκης), Ροδίτης, Τσαμπουράκης (83' Γκλεζάκος), Κουτεντάκης, Πακιουφάκης (59' Πιπεράκης).

ΑΣΙΤΕΣ: Πιπεράκης, Κοπιδάκης, Καταρτζόγλου, Καλαφατάκης, Θεοχαράκης, Αναστασάκης Δ. (81' Αναστασάκης Στ.), Αναστασάκης Δ., Ιατράκης (87' Μανουσάκης), Ρουμπάκης, Δασκαλάκης, Μηναδάκης (88' Γαβαλάς).