09/02/2020 - 14:32

Ματς - θρίλερ για την Κ17 του ΟΦΗ στην Ελιά!

ΟΦΗ - Πανιώνιος 3-4

Η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 4-3 από την αντίστοιχη του Πανιωνίου, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Ελιάς, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Μπερικάκη, μετά από ασίστ του Θεοδοσουλάκη.

Στο 24’ ο Τσιούρης ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 36’ ο Ζαμάνης νίκησε τον Χωραϊτη, δίνοντας το προβάδισμα με σκορ 1-2 στους φιλοξενούμενους.

Στο 45’ ο Χνάρης έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για την ομάδα μας, καθώς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Η ισοφάριση ήρθε στο 46’ με τον Σωμαράκη, έπειτα από ασίστ του Σμπώκου, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Θεοδοσουλάκης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Αυγερινού για το 3-2, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στον ΟΦΗ.

Στο 60ο λεπτό ο Χαϊκάλης έκανε το 3-3 για την ομάδα του, ενώ στο 87’ ο ίδιος σκόραρε και πάλι, διαμορφώνοντας το τελικό 3-4.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Χωραϊτης, Αμανάκης (75’ Κορνηλάκης), Χνάρης (70’ Αποστολάκης), Γωνιωτάκης (75’ Βιτώρος), Σμπώκος, Βασιλάκης, Θεοδοσουλάκης (60’ Γεωργαλής), Λέλεκας (75’ Μπέης), Σωμαράκης, Καφούσης, Μπερικάκης