15/09/2018 - 12:55

ΟΦΗ - ΠΑΟΚ Κ19 2-4

Ματσάρα στο ΒΑΚ.

Πλούσιο θέαμα και γκολ για όσους αποφάσισαν να περάσουν το πρωινό τους με μπάλα στο ΒΑΚ, όπου ο ΠΑΟΚ επικράτησε του ΟΦΗ με 4-2 για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 0-3 (6', 10', 36').

Ο ΟΦΗ έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσε σε 3-2 με δύο γκολ του Κουράκη (50', 52').

Ο ΠΑΟΚ σφράγισε τη νίκη του στο 61' (2-4).

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Σε ένα παιχνίδι με 6 γκολ, αρκετές φάσεις και καλό θέαμα, η Κ19 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα από τον αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, με 2-4 στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό κέντρο, για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λιγκ.

Η νέα ομάδα του ΟΦΗ, προσπάθησε για το καλύτερο απέναντι σε ένα πολύ δυνατό αντίπαλο, ο οποίος προηγήθηκε με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ από τους Γαϊτανίδη (6’), Δουμτζή (πέν. 22’) και Τζοβάρα (36’).

Τα παιδιά του Μανόλη Πατεμτζή, ξεκίνησαν δυνατά το δεύτερο ημίχρονο και με δυο γρήγορα γκολ από τον Κουράκη (50’ πεν και 52’), μείωσαν σε 2-3 και ξαναμπήκαν στο παιχνίδι.

Ωστόσο, μια ασυνεννοησία της άμυνας, έφερε το τέταρτο γκολ για τον ΠΑΟΚ στο 61’ με τον Γαϊτανίδη και εκεί φάνηκε να τελειώνουν όλα.

Ο προπονητής της Κ19 του ΟΦΗ Μανόλης Πατεμτζής ανέφερε για το παιχνίδι, ότι «συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για τη νίκη του. Εμείς δυστυχώς κάναμε αρκετά αμυντικά λάθη και στη συνέχεια ήταν δύσκολο. Καταφέραμε στο δεύτερο ημίχρονο να μειώσουμε στο ένα τέρμα, όμως και πάλι από ένα εύκολο λάθος δεχθήκαμε το 4ο γκολ. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας. Χρειάζεται περισσότερη δουλειά, το βλέπουμε και εμείς, αλλά πρέπει να έχουμε υπομονή για το στόχο μας, που είναι να βγάλουμε παιδιά για την πρώτη ομάδα».

Διαιτητές: Koλυτάς (Λασιθίου), Δασκαλάκης, Γαρεφαλάκης.

Κ19 ΟΦΗ (Μανόλης Πατεμτζής): Αγγελάκης, Κοκολογιάννης, Κουγιουμουτζής, Περδίκης, Μακρυδάκης (72’ λ.τ. Ζερβάκης), Δολαψάκης, Σουρνάκης, Ψαρράς (46’ Παπιομήτογλου), Νοικοκυράκης, Αζίζι, Κουράκης (74’ Καλαϊτζάκης).

Κ19 ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπυολος, Λυράτζης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Τσαούσης, Τσιγγαράς (74’ Μανιώτης), Μπαλογιάννης (68’ Σαλαμούρας), Χατζηστράβος, Γαϊτανίδης, Τζοβάρας, Δούμτζης.