10/08/2019 - 20:43

ΠΟΑ - ΟΦΗ Κ19 1-2

Φιλική νίκη για τους Νέους του ΟΦΗ.

Νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ επί του ΠΟΑ στο Ατσαλένιο, στο 3ο φιλικό προετοιμασίας.

Τα γκολ για τον ΟΦΗ πέτυχαν οι Νοικοκυράκης και Στειακάκης.

To δελτίο Τύπου της ΠΑΕ.

Η Κ19 του ΟΦΗ νίκησε με σκορ 2-1 τον ΠΟΑ στο γήπεδο του Ατσαλένιου, στον τρίτο φιλικό αγώνα που έδωσε η ομάδα μας στο πλαίσιο της προετοιμασίας της.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ανήκει στους γηπεδούχους, με τον Καϊμακαμούδη να κάνει το πλασέ και τον Σηφάκη να αποκρούει με τα πόδια. Ο OΦΗ είχε μια καλή ευκαιρία στο 25ο λεπτό, με τον Παπιομίτογλου να εκτελεί απευθείας φάουλ και τους αμυντικούς του ΠΟΑ να απομακρύνουν τη μπάλα. Στο 40ο λεπτό ο Κουγιουμουτζής έκανε το σουτ, μπλόκαρε όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Στο 50’ ο Νοικοκυράκης με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ. Στο 70’ ο Βρεττός νίκησε τον Σηφάκη και ισοφάρισε για τον ΠΟΑ, ενώ στο 78ο λεπτό ο Στειακάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα μας.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Μακριδάκης, Αυγουστάκης, Κουγιουμουτζής, Δολαψάκης, Μαρινάκης, Ψαρράς, Παπιομίτογλου, Καλαϊτζάκης, Παπαδάκης, Κουράκης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Νεοκοσμίδης, Νοικοκυράκης, Μπέρκης, Στειακάκης, Σκέντζος, Γαϊτάνης