03/08/2019 - 22:44

ΠΟΑ - ΟΦΗ Κ19 2-0

Το δεύτερο φιλικό για τους Νέους του ΟΦΗ.

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Κ19 του Ο.Φ.Η. από τον Π.Ο.Α., στο γήπεδο του Ατσαλένιου, στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έδωσε η ομάδα μας, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της.

Ο Ο.Φ.Η. είχε την πρώτη του καλή στιγμή στο 8ο λεπτό με τον Μανουσάκη να μπλοκάρει την κεφαλιά του Σταυρακάκη.

Στο 11’ ο Ντραγκότι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Σηφάκη και άνοιξε το σκορ για τον Π.Ο.Α.

Στο 38’ ο Ο.Φ.Η. έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, με τον Νοικοκυράκη να μην προλαβαίνει την πάσα του Σταυρακάκη και τον Μανουσάκη να μπλοκάρει τη μπάλα.

Στο 57’ ο Ρουμπάκης απέκρουσε το σουτ του Παπαδάκη. Στο 70ο λεπτό έγινε το 2-0 για τον Π.Ο.Α. με τον Καϊμακαμούδη να σουτάρει και να νικά τον Σηφάκη.

Δυο λεπτά αργότερα η ομάδα μας έφτασε πολύ κοντά στο 2-1, με τον Σκέντζο να βγαίνει τετ α τετ με τον Ρουμπάκη, να κάνει το σουτ και τη μπάλα να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Κ19 Ο.Φ.Η. (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Κουγιουμτζής, Αυγουστάκης, Μαρινάκης, Σταυρακάκης, Ψαρράς, Κουράκης, Νοικοκυράκης, Καλαϊτζάκης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Νεοκοσμίδης, Παπιομίτογλου, Μπέρκης, Μπέκου, Σκέντζος, Σαβουϊδάκης, Παπαδάκης, Γαιτάνης