28/09/2019 - 14:45

Πρώτη ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ

ΠΑΟ - ΟΦΗ 2-0

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στο Αθλητικό κέντρο «Γ. Καλαφάτης», στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο 52’ με τον Σωμαράκη να κάνει το σουτ και τον Νικολάου να αποκρούει, ενώ στο 54’ ο Σωμαράκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 57ο λεπτό με τον Τζαβίδα να σουτάρει μέσα από την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μακατουνάκη για το 1-0. Δυο λεπτά αργότερα ο Τζαβίδας βρήκε και πάλι το δρόμο προς την εστία της ομάδας μας, διαμορφώνοντας με κεφαλιά το τελικό 2-0.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Βασιλάκης, Χνάρης (50’ Σπυριδάκης), Σμπώκος, Γωνιωτάκης, Λέλεκας (60’ Αποστολάκης), Φωτιάδης, Καφούσης, Σωμαράκης (75’ Βιτώρος), Χαλκιαδάκης (75’ Μπέης), Γεωργαλής (60’ Αμανάκης)