14/09/2019 - 18:34

Τρίτη ανατροπή για την Κ19 του ΟΦΗ

Ήττα για τους Νέους στο Ατσαλένιο.

Την ήττα με σκορ 2-3 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναιτωλικού, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

H ομάδα μας προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σταυρακάκη. Στο 23’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Πανταζή.

Λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου ο Αυγουστάκης αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη κάρτα, με αποτέλεσμα ο ΟΦΗ να συνεχίσει το ματς με 10 ποδοσφαιριστές.

Στο 45’ ο Παναιτωλικός πήρε το προβάδισμα με τον Μπελεβώνη να σουτάρει και να ευστοχεί για το 1-2. Στο 50ο λεπτό ο Σκόνδρας έκανε το 1-3 για την ομάδα του Αγρινίου.

Στο 90’ ο Καλαϊτζάκης μείωσε σε 2-3 για την ομάδα μας, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Κ19 ΟΦΗ: Σηφάκης, Δολαψάκης, Αυγουστάκης, Καλαϊτζάκης, Μακρυδάκης (65’ Γαϊτάνης), Μαρινάκης, Ψαρράς (70’ Μπέρκης), Παπιομίτογλου (81’ Σαβουιδάκης), Σταυρακάκης (65’ Σκέντζος), Νοικοκυράκης, Κουράκης (46’ Κουγιουμουτζής)