14/12/2019 - 13:45

Βροχή τα γκολ στην Ελιά

ΟΦΗ - Άρης 3-3

Κάτω από καταρρακτώδη βροχή και πολύ δυνατό αέρα διεξήχθη ο αγώνας της Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη ομάδα του Άρη, για τη 14η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Βροχή και τα γκολ, παρά τις αντίξοες συνθήκες.

Ο Άρης προηγήθηκε νωρίς, με δύο γκολ μέσα ένα λεπτό, βρέθηκε στο 10' μπροστά με 0-2.

Ο ΟΦΗ αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει με δύο γκολ των Κουράκη (26') και Νοικοκυράκη (30').

Αλλά ο Άρης βρήκε νέα απάντηση, με πέναλτι στο 37'.

Ο ΟΦΗ πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να ισοφαρίσει και πάλι, με τον Κουράκη στο 88ο λεπτό.

Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό παίκτη του Άρη, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο είχε μια δυνατή σύγκρουση και υπάρχουν φόβοι για κάταγμα στο πόδι. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ισόπαλη με σκορ 3-3 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Άρη, στο γήπεδο της Ελιάς, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Βλαβιάκη, ο οποίος ένα λεπτό αργότερα βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Σηφάκη, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του.

Στο 26’ ο Κουράκης «νίκησε» τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και μείωσε σε 1-2 για τον ΟΦΗ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νοικοκυράκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα μας.

Στο 38’ ο Βλαβιάκης έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Άρη, κάνοντας το 2-3, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Κουράκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Παπαδάκης (72’ Γαϊτάνης), Μακριδάκης, Αυγουστάκης, Μαρινάκης (72’ Μπέκου), Καλαϊτζάκης (80’ Μπέρκης), Ψαρράς, Νοικοκυράκης, Κουράκης, Παπιομήτογλου (60’ Σκέντζος)