20/12/2023 - 18:48

Άνετη νίκη στην κρητική μάχη για τον ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου 77 - 62

Επέστρεψε στις νίκες ο ΟΦΗ, με σκορ 77-62, κόντρα στην Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου στο ΒΑΚ, για τη 12η αγωνιστική της National League 1.

Η μάχη μεταξύ των δύο ομάδων του νομού Ηρακλείου, είχε ένταση και αποβολές, όμως αγωνιστικά ήταν ντέρμπι μόνο για ένα ημίχρονο, καθώς η ομάδα του Βασίλη Ράλλη "καθάρισε" τον αγώνα στις δύο τελευταίες περιόδους, φθάνοντας άνετα στη νέα σπουδαία νίκη.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο ΟΦΗ έφθασε στις 8 νίκες και στους 19 βαθμούς, συνεχίζοντας την καλή φετινή του πορεία.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιάννη Βογιατζάκη, ενώ στο ημίχρονο παιδιά της Ακαδημίας του ΟΦΗ ανάρτησαν πανό για τον προπονητή που έφυγε από τη ζωή.

Τα δεκάλεπτα:

24 - 14, 38 - 36, 60 - 50, 77 - 62

Η ενημέρωση του ΟΦΗ:

Πήρε το κρητικό ντέρμπι ο ΟΦΗ!

Μετά από μια εκπληκτική εμφάνιση η ομάδα μας επικράτησε με 77-62 επί της Αναγέννησης Αρκαλοχωρίου για την 12η στροφή της Nation League 1.

Στο κατάμεστο του κλειστού του ΒΑΚ η ομάδα μας είχε από την αρχή το προβάδισμα και έπειτα από ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο κλείδωσε τη νίκη επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα.

Η νίκη αυτή είναι αφιερωμένη στον Γιάννη Βογιατζάκη που έφυγε τόσο ξαφνικά από δίπλα μας αλλά θα είναι πάντα μέσα στη καρδιά μας!

ΟΦΗ - ΑΣΑ Αναγέννηση 77-62

Διαιτητές: Στρέμπας, Σιδέρης, Καψιώχας

Δεκάλεπτα: 24-14, 38-36, 60-50, 77-62

ΟΦΗ (Ράλλης): Παππάς 19, Μποχωρίδης 16 (3), Σταμπουλής 10 (2), Πιλκούδης 10, Τσερκιτσόγλου 10 (2), Κασπίρης 3 (1), Λιανός 4, Πρωτογεράκης 5, Φρογάκης, Καψάλης, Αντιφυλιώτης.

ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Μαραγκάκης 2, Βερτούδος 3, Μητρόπαπας 7, Ραζής 11 (1), Κουρέπης 20, Βίσεντιτς 11 (1), Σπυριδάκης 3 (1), Οικονομόπουλος 5, Κυριαζής, Κουκιαδάκης, Λαμπράκης.