10/12/2023 - 18:45

6η συνεχόμενη νίκη για τον ΟΦΗ με επιβλητικό φινάλε!

ΟΦΗ - ΑΕΝΚ 85-66

Νέα σπουδαία νίκη για τον ΟΦΗ στο ΒΑΚ, κόντρα στην Κηφισιά με σκορ 85-66, για τη 10η αγωνιστική της National League 1.

Είναι η 6η συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Βασίλη Ράλλη, που πραγματοποηθεί μια πολύ καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα και έχει ήδη 16 βαθμούς, με 7 νίκες σε 9 αγώνες, έχοντας κάνει και το ρεπό του.

Αν και για περίπου 30 λεπτά το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Όμιλος πάτησε γκάζι και καθάρισε επιβλητικά και με στυλ τον αγώνα, δίνοντας διαστάσεις στη διαφορά και φθάνοντας εύκολα στη σημαντική νίκη.

Tα δεκάλεπτα:

17-14, 38-37, 62-55, 85-66

ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 21 (2), Παππάς 30 (3), Σταμπουλής 12 (1), Κασπίρης 6 (2), Πιλκούδης 6, Τσερκιτσόγλου, Πρωτογεράκης 5, Ζαφειρούδης 2, Αντιφυλιώτης, Καψάλης, Φρογάκης 1, Δραμουντάνης 2.

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λαδικός): Μοίρας 10, Χατζηνικόλας 8 (1), Σκορδάς 11, Κουτούλας, Παπανικολάου 7 (2), Καράμπελας 12 (1), Μιχαλάκης 7, Στασινόπουλος, Μακρυγιάννης 9 (1), Σκούρτης 2.

- Στο ημίχρονο ο μπασκετικός ΟΦΗ, τίμησε τον Κώστα Αγαπιάδη, για την προσφορά του στην κρητική ομάδα.