02/12/2018 - 18:50

ΟΦΗ - ΓΣ Κορωπί 69 - 58

7 στα 7 για το Μπάσκετ του ΟΦΗ.

Τίποτα, τίποτα δεν τον σταματά! 7η συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις για τον μπασκετικό ΟΦΗ που επικράτησε και του Κορωπί με 69 - 58, για τη Γ'Εθνική της ΕΟΚ.

Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη πήρε τα ηνία του παιχνιδιού από την αρχή του ματς και πήρε διαφορά ασφαλείας.

Την 3η περίοδο το Κορωπί πάλεψε να αλλάξει τη μοίρα του και μείωσε τη διαφορά και στους 10 πόντους. Αλλά ο ΟΦΗ είχε τις λύσεις και ξαναπήγε τη διαφορά στους 20.

Μέχρι το τελευταίο 3λεπτο του αγώνα που οι παίκτες μας χαλάρωσαν, ίσως αδικαιολόγητα και το Κορωπί έριξε και πάλι την τελική διαφορά στους 11.