20/02/2022 - 16:27

Πρώτη ήττα για τις Γυναίκες του ΟΦΗ

Ηλιούπολη - ΟΦΗ 8-6

Το δελτίο Τύπου της ΚΟΕ:

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές της Α2 κατηγορίας Γυναικών για τον ΝΟ Χανίων, που επικράτησε εύκολα 16-6 του Ιωνικού Νίκαιας. Για τη 2η αγωνιστική επίσης, ο ΓΣ Ηλιούπολης νίκησε 8-6 τον ΟΦΗ και πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς.

Στα Χανιά, ο τοπικός Ναυτικός Όμιλος ήταν «αφεντικό» από το ξεκίνημα με 6-1 και 9-2 στο ημίχρονο. Είχε πρώτη σκόρερ την Ασπασία Φουράκη με πέντε τέρματα.

Στην Ηλιούπολη η τοπική ομάδα έφτασε στη νίκη ευκολότερα από ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα καθώς προηγήθηκε 8-4, 5:27 από τη λήξη του αγώνα. Πρώτη σκόρερ της νικήτριας η Σταυρούλα Κύρκου με τρία τέρματα (τα δύο στην τελευταία περίοδο).

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΟΦΗ 8-6. Οκτάλεπτα: 2-2, 3-2, 1-0, 2-2. Σκόρερ: ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ:Κύρκου 3, Ζερδεβά 2, Τζούβαλη 1, Σακκέτου 1, Παντελίδη 1. ΟΦΗ: Χρυσοβέργη 2, Κώστογλου 1, Παλληκαράκη 1, Ζαφειράκη 1.

ΧΑΝΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ 16-6.Οκτάλεπτα: 6-1, 3-1, 4-1, 3-3. Σκόρερ: ΧΑΝΙΑ: Φουράκη 5, Σαραβελάκη 3, Μαυρέλου 3, Ζαχαράκη 2, Καραβάνου 1, Σκουμπάκη 1, Μπαλωμενάκη 1. ΙΩΝΙΚΟΣ: Τσένου 2, Λυμπεροπούλου Στ. 1, Παντελή 1, Ρουμελιώτη 1, Τούρου 1.

Χθες: ΓΣ Περιστερίου- Άρης 11-3.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος