17/12/2022 - 19:44

Και ύστερα ήρθε το μπλακ άουτ

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 1-3

Νέα ήττα για το Βόλεϊ του ΟΦΗ, με 1-3 σετ κόντρα στον Ολυμπιακό στο ΒΑΚ, για την 8η αγωνιστική της Volley League.

H ήττα ήταν λίγο - πολύ αναμενόμενη, καθώς είχε πολύ δύσκολο έργο κόντρα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, όμως ο τρόπος με τον οποίο ήρθε δεν ήταν καθόλου αναμενόμενος.

Ο ΟΦΗ μπήκε εξαιρετικά στο παιχνίδι, κέρδισε μάλιστα το πρώτο σετ, πάλεψε αρκετά το δεύτερο και στο τρίτο προηγήθηκε με 8-4, αφήνοντας υποσχέσεις ότι θα διεκδικήσει έστω τον έναν βαθμό, σε ένα ματς εκτός προγράμματος.

Και μερικά λεπτά αργότερα, το σκορ ήταν ήδη στο 9-20! Με τον ΟΣΦΠ να έχει κάνει σερί 1-17 και την κρητική ομάδα να μην μπορεί να αντιδράσει.

Πλέον η ομάδα του Κώστα Δεληκώστα στρέφει την προσοχή της στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Πήγασο Πολίχνης (Τετάρτη 21/12 - 18.00), για την 9η αγωνιστική, το οποίο έχει πάρει το χαρακτήρα τελικού.