31/01/2024 - 21:06

Λύγισαν στην Πετρούπολη οι Γυναίκες του ΟΦΗ

Ηττήθηκαν με 3-1 σετ

Η ενημέρωση του ΤΑΑ ΟΦΗ:

Το πάλεψαν αλλά ηττήθηκαν (3-1) στην Αθήνα απο τον Γ.Σ. Πετρούπολης τα κορίτσια του ΟΦΗ

Την ήττα με 3-1 γνώρισαν τα κορίτσια του ΟΦΗ, στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 13η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ με τον Γ.Σ. Πετρούπολης.

Απέναντι σε ένα αντίπαλο που έχει μια ήττα στο πρωτάθλημα, τα κορίτσια του ΟΦΗ που πήγαν αυθημερόν (αεροπορικώς) στην Αθήνα, κοίταξαν στα μάτια τον αντίπαλο τους και άξιζαν κάτι καλύτερο.

Κλειδί στην έκβαση του αγώνα, το τρίτο σετ, το οποίο έχασε ο ΟΦΗ με 26-24, το οποίο αν κέρδισε θα εξασφάλιζε το βαθμό και θα διεκδικούσε το παιχνίδι.

Ο προπονητής του ΟΦΗ, Νίκος Προύφας, ανέφερε για το παιχνίδι ότι:

"Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τα κορίτσια. Ημασταν στο πνεύμα του αγώνα σε όλο το παιχνίδι. Παίξαμε στα ίσια μια ομάδα που πρωταγωνιστεί και έχει μια ήττα στο πρωτάθλημα.

Το τρίτο σετ το χάσαμε μέσα απο τα χέρια μας και εκεί είχαμε την ευκαιρία για κάτι περισσότερο.

Εχουμε δύσκολο πρόγραμμα, αλλά συνεχίζουμε".

Ο τεχνικός του ΟΦΗ, χρησιμοποίησε στο παιχνίδι λίμπερο τη Μαριάτου και ακραία τη Φανιουδάκη.

Στην 6η θέση της Α2 βόλεϊ με 23 βαθμούς παραμένουν τα κορίτσια του ΟΦΗ.

Τα σετ: 25-22, 22-25, 26-24, 25-11.

ΟΦΗ ( Νίκος Προύφας): Καλουτσάκη, Φανιουδάκη Ελ. Παπουλίδου, Κοζωνάκη, Πιτσούλη, Μαριάτου, Πρινιωτάκη, Φανιουδάκη Ν, Μπελενιώτη, Βυνιχάκη.