Αντίλ Ναμπί VS Τόνι Κρόος (videos)

Τα βίντεο δύο παρόμοιων buzzer beater στο 95ο λεπτό.
23 Ιουνίου 2018, Σότσι, Γερμανία - Σουηδία βρίσκονται στο 1-1 για την τελευταία αγωνιστική του 6ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας. Με αυτό το σκορ η παγκόσμια πρωταθλήτρια μένει στην 3η θέση και αποκλείεται από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Όλα φαίνονται μαύρα, μέχρι το 94ο λεπτό, με ένα φάουλ που χαρίζει στη Γερμανία μία τελευταία φάση.

Στο 95o λεπτό, θέλει πολλά κότσια να επιχειρήσεις απ'ευθείας κτύπημα από αυτή τη θέση. Τόνι Κρόος και Αντίλ Ναμπί το έκαναν, με τις ομάδες τους να θέλουν μόνο νίκη. Με μόλις 10 δευτερόλεπτα διαφορά οι δύο εκτελέσεις. Μάλιστα το γκολ του Γερμανού ανακηρύχθηκε το καλύτερο γκολ του Μουντιάλ της Ρωσίας.

Ο Κροος ξέροντας ότι είναι πολύ δύσκολη η γωνία, αποδιοργάνωσε πρώτα τους αντιπάλους με την κοντινή πασούλα και σημάδεψε το αντίθετο παραθυράκι, σε αντίθεση με τον Ναμπί που επιχείρησε το πιο φιλόδοξο και δύσκολο, να περάσει την μπάλα μέσα από τη μύτη της βελόνας - και τα κατάφερε.