Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί των παικτών της Κ19 του ΟΦΗ (video)

To βίντεο μετά το ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 0-1

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ και το βίντεο από τα αποδυτήρια:

Νίκη στις καθυστερήσεις για την Κ19

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φαϊτάκη, ο οποίος πέτυχε το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα μας, η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 0-1 απέναντι στον δεύτερο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ, για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Το α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς κάτι αξιοσημείωτο από πλευράς ΟΦΗ, με τον ΠΑΟΚ να είναι εκείνος που είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Η ομάδα μας μπήκε αρκετά βελτιωμένη στο β’ ημίχρονο, ισορρόπησε το παιχνίδι, ενώ βρέθηκε αρκετές φορές με καλές προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο υστερούσε στην τελική προσπάθεια. Παράλληλα, δεν απειλήθηκε ουσιαστικά σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, με εξαίρεση το δοκάρι του Μύθου στο 89’.

Στο 65’ ο Φανουράκης έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει, διευκολύνοντας έτσι το έργο του Νικολακούλη, ο οποίος απέκρουσε. Στο 73’ ο Τσερεβελάκης βρήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Σταυρόπουλο, όμως ο νεαρός επιθετικός δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον ΟΦΗ ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά από εκτέλεση κόρνερ των γηπεδούχων, ο Σέχου «έκλεψε» την μπάλα, έδωσε στον Φαϊτάκη, ο οποίος διανύοντας μεγάλη απόσταση και αποφεύγοντας δυο αντιπάλους και τον τερματοφύλακα, σκόραρε σε κενή εστία για το τελικό 0-1.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Καλαφάτης, Καρανδινός, Μπλίντο (86’ Βασιλάκης), Χότζα, Μερκούρης, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης (35’ λ.τ. Σέχου), Φανουράκης, Πιστικός (65’ Τσερεβελάκης), Φαϊτάκης, Σταυρόπουλος (86’ Καλαϊτζάκης)