11/03/2024 - 23:58

Έκανε ντεμπούτο ο Χρήστος Μανδάς στο Καμπιονάτο!

Έστω και για λίγα λεπτά

Η Ουντινέζε επικράτησε της Λάτσιο εκτός έδρας με σκορ 1-2, για την 28η αγωνιστική της Serie A.

Στο 98ο λεπτό τραυματίστηκε ο Ιβάν Προβεντέλ στον αστράγαλο, όταν προωθήθηκε σε κόρνερ για να βοηθήσει στην ισοφάριση και τον αντικατέστησε ο Χρήστος Μανδάς, κάνοντας ντεμπούτο στο ιταλικό πρωτάθλημα, έστω και για λίγα λεπτά.

Θυμίζουμε ότι ο πρώην τερματοφύλακας του ΟΦΗ έχει φέτος 1 συμμετοχή για το Κύπελλο Ιταλίας, στο μεγάλο ντέρμπι Λάτσιο - Ρόμα 1-0, που έφερε την πρόκριση για τους Λατσιάλι, με τον Μανδά να κρατάει ανέπαφη την εστία του.

Τις επόμενες ημέρες θα γίνει γνωστό το μέγεθος του προβλήματος του Προβεντέλ, που ενδεχομένως θα οδηγήσει σε περισσότερες συμμετοχές για τον Έλληνα γκολκίπερ.