15/07/2021 - 20:46

Αλλαγή ο Γκάργκα στην πρόκριση της Σούντουβα

Βαλμιέρα - Σούντουβα 0-0

Το γκολ του Αλέξανδρου Γκαργκαλατζίδη στις καθυστερήσεις του πρώτου ματς αποδείχθηκε καθοριστικό για τη Σούντουβα, καθώς χάρη σε αυτό πήρε την πρόκριση κόντρα στη Βαλμιέρα από την Εσθονία, για τον επόμενο γύρο του UEFA Europa Conference League.

O παίκτης που ανήκει στον ΟΦΗ μπήκε σήμερα ως αλλαγή στο 86ο λεπτό, καθώς η ομάδα του κοίταξε κυρίως να αμυνθεί και να κρατήσει το υπέρ της σκορ, που της έδινε την πρόκριση.

Θυμίζουμε ότι στην αναμέτρηση της Λιθουανίας η Σούντουβα επικράτησε με 2-1, χάρη σε πέναλτι του Γκαργκαλατζίδη στο 96ο λεπτό, το οποίο είχε κερδίσει ο ίδιος.

Στο 2ο προκριματικό γύρο, η Σούντουβα θα αντιμετωπίσει τη Raków Częstochowa από την Πολωνία, στις 22 και στις 29 Ιουλίου.