08/07/2021 - 20:56

Ήρωας ο Γκαργκαλατζίδης στο UEFA Conference!

Μπήκε αλλαγή και σκόραρε στο 96'

Χρυσή αλλαγή για τη Σούντουβα αποδείχθηκε ο Αλέξανδρος Γκαργκαλατζίδης, στο πρώτο ματς κόντρα στη Βαλμιέρα από τη Λετονία, για το UEFA Conference League.

Ο παίκτης που ανήκει στον ΟΦΗ μπήκε ως αλλαγή στο 70' και στις καθυστερήσεις του αγώνα κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος (επιμένοντας στους συμπαίκτες του) και έκανε το 2-1 στο 96ο λεπτό, δίνοντας το ελαφρύ προβάδισμα για την πρόκριση στην ομάδα της Λιθουανίας.

Έτσι, ο Έλληνας επιθετικός έφθασε τα 2 γκολ σε 2 συμμετοχές, μπαίνοντας ως αλλαγή!

Να σημειωθεί ότι και τα 3 γκολ του παιχνιδιού σημειώθηκαν με πέναλτι (1-0 στο 27' και 1-1 στο 35').

O επαναληπτικός είναι προγραμματισμένος σε μια εβδομάδα στη Λετονία, την Πέμπτη 15 Ιουλίου.

- Όπως αναφέρει η σελίδα soccerbase.gr , o Γκαργκαλατζίδης έγινε ο πρώτος Έλληνας παίκτης που σκοράρει στο νεοσύστατο θεσμό.