13/10/2020 - 11:44

Και υγιής ο Σελίμοβιτς δε θα έπαιζε στο Μαυροβούνιο

Συμπλήρωσε κάρτες το Σάββατο - 3 του ΟΦΗ στην Εθνική Ελπίδων

Ο Βαχίντ Σελίμοβιτς στάθηκε άτυχος το Σάββατο κόντρα στην Κύπρο, όταν σε μια προσπάθειά του να μαρκάρει στον Χριστοφή στο 66ο λεπτό, γύρισε ο αστράγαλός του και αποχώρησε υποβασταζόμενος με διάστρεμμα.

Όμως, ακόμα και αν δεν τραυματιζόταν, δε θα είχε το δικαίωμα να αγωνιστεί σήμερα στον αγώνα Μαυροβούνιο - Λουξεμβούργο, για το UEFA Nations League, καθώς στο 51ο λεπτό δέχθηκε κίτρινη κάρτα, με την οποία συμπλήρωσε κάρτες και δέχθηκε ποινή 1 αγωνιστικής.

Οπότε, ο Γιώργος Σίμος θα τον είχε στη διάθεσή του κάποιες ημέρες νωρίτερα, αν δεν ερχόταν η ατυχία λίγα λεπτά αργότερα. Και πλέον υπάρχει αναμονή και αγωνία για την κατάστασή του και για το πότε θα είναι πάλι ετοιμοπόλεμος και αν υπάρχουν ελπίδες συμμετοχής του κόντρα στον ΠΑΟ την Κυριακή.

Στα ματς της Εθνικής Ελπίδων, σήμερα η ελληνική ομάδα υποδέχεται την πολύ δυνατή Κροατία και θέλει μόνο τη νίκη που θα την επαναφέρει σε θέση πρόκρισης, για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ21.

Το έργο της είναι πολύ δύσκολο, θυμίζουμε ότι πριν μερικές εβδομάδες η Κροατία είχε νικήσει την Ελλάδα με 5-0. Στην αποστολή της Ελπίδων βρίσκονται οι παίκτες του ΟΦΗ, Ουές, Γκαργκαλατζίδης και Διαμαντής. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις 17.00 στο γήπεδο της Λεωφόρου.