02/06/2021 - 21:47

Μπήκε αλλαγή ο Σελίμοβιτς κόντρα στον Χάαλαντ (video)

Νορβηγία - Λουξεμβούργο 1-0

Ως αλλαγή στο 60ο λεπτό μπήκε ο Βαχίντ Σελίμοβιτς, στο διεθνές φιλικό του Λουξεμβούργου με τη Νορβηγία, στο ματς που διεξήχθη στη Μάλαγα της Ισπανίας.

Έτσι, ο αμυντικός του ΟΦΗ βρέθηκε να μαρκάρει, για περισσότερο από ένα μισάωρο, μεταξύ άλλων, και τον σούπερ σταρ της Ντόρτμουντ, Έρλινγκ Χάαλαντ, ο οποίος αγωνίστηκε στη βασική ενδεκάδα των Σκανδιναβών και σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα.

Μάλιστα, στο 65ο λεπτό το Λουξεμβούργο έχασε καλή ευκαιρία, μετά από μπαλιά του Σελίμοβιτς στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.

Στο 86ο λεπτό, Χάαλαντ και Σελίμοβιτς είχαν μια στιγμή έντασης, όταν σε σέντρα ο Νορβηγός έπεσε με δύναμη πάνω στον παίκτη του ΟΦΗ, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος, με τον Χάαλαντ να του κάνει παράπονα ότι έπεσε μόνος του.

Ένα λεπτό αργότερα ο Σελίμοβιτς δέχθηκε την κίτρινη κάρτα του διαιτητή, για φάουλ λίγο έξω από την περιοχή.

Η φιλική αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με νικήτρια τη Νορβηγία, καθώς σε μια αντεπίθεση στο 92ο λεπτό ο Χάαλαντ νίκησε στο σπριντ την άμυνα του Λουξεμβούργου (ο Σελίμοβιτς ήταν μακριά από τη φάση) και πλάσαρε εύστοχα τον τερματοφύλακα, κάνοντας το 1-0.